Zmrzlinové sendviče: Blondies na 2 spôsoby

Ak ešte nepoznáte „blondies,“ tak ich veľmi jednoducho spoznáte ako nekakaové sestry brownies. Rovnako majú tú charakteristickú kôrku ako aj „gooey“ mäkkučký stred, dokonca v tomto recepte v nich nájdete aj kúsky čokolády. Jediný rozdiel je, že kakao zameníme za múku a vznikne rovnako úžasný dezert svetlo hnedej farby. Tento recept na blondies je úplne skvelý sám o sebe, ale v týchto horúcich letných mesiacoch chutí možno ešte lepšie s vrstvou čokoládovej zmrzliny vo forme sendviča.

Základný recept na blondies si môžete prispôsobiť podľa chuti. Môžete úplne vynechať kúsky čokolády alebo pridať oriešky navrch. Ja som do sendvičov zvolila poriadnu čokoládovú zmrzlinu aj pre farebný kontrast, ale taký slaný karamel alebo aj Bourbon vanilka by sa tiež hodili. Vyberte si podľa vašej chuti:)

Recept na blondies

Ingrediencie:

 • 115g roztopeného masla
 • 130g hladkej múky
 • 200g hnedého cukru
 • 1 vanilkový cukor
 • štipka soli
 • 1 vajíčko
 • 80g mliečnej čokolády nasekanej na kúsky
 • prípadne oriešky alebo iné posýpky

Postup:

 1. Plech o rozmeroch cca 20x20cm vystelieme papierom na pečenie a rúru predhrejeme na 180°C.
 2. V miske rozmiešame hnedý a vanilkový cukor s roztopeným maslom, pridáme vajíčko a všetko metličkou vyšľaháme do jemného cesta.
 3. Do rozmiešaného cesta pridáme múku a ďalej ručne miešame ešte minútu. Nakoniec pridáme kúsky čokolády.
 4. Cesto rozložíme do formy, zarovnáme a pečieme 25 minút. Po vychladnutí koláč ešte stvrdne tak sa nemusíte báť, ak sa zdá mäkký. Ak neplánujeme robiť sendviče, tak vychladnuté blondies nakrájame na kocky.

Blondies zmrzlinové sendviče

Potrebujeme:

 • jeden plech upečených blondies
 • zmrzlinu podľa chuti

Postup:

 1. Blondies sme piekli v štvorcovom plechu a teda máme vychladnutý štvorcový koláč. Rozrežeme ho na dva rovnaké pásy. Zmrzlinu vyberieme z mrazničky, aby sa s ňou lepšie pracovalo.
 2. Pripravíme si formu na banana bread alebo nejakú hlbokú obdĺžnikovú misu, kde by sa polovičný pás blondies akurát tak zmestil a vystelieme ju papierom na pečenie.
 3. Do formy vložíme prvú vrstvu blondies. Ak je forma trošku väčšia to nevadí, nakoniec môžeme sendviče ešte pekne orezať.
 4. Na prvú vrstvu koláča teraz rovnomerne rozotrieme hrubú vrstvu zmrzliny. Nemala by byť príliš roztopená, aby na sebe udržala vrchnú časť sendviča. Nevadí, ak trošku pretečie cez strany.
 5. Nakoniec sendvič uzavrieme vrchnou vrstvou blondies. Jemne pritlačíme, aby sa zmrzlina vyrovnala a všetko sa pekne zlepilo dokopy. Celú formu vrátime na niekoľko hodín do mrazničky.
 6. Pred podávaním z formy vyberieme celý sendvič a nožom orežeme nepravideľné kraje. Z kratšej strany ho potom nakrájame na úzke sendvičové porcie a hneď podávame.

Napíš čo si myslíš

Scroll to top