Darčekový sprievodca: Milé vecičky

Táto fotka je z narodenín mojej maminy a myslím, že celkom vystihuje esenciu dobrého darčeka pre každú ľúbeznú žienku:) Niečo pekné, milé, praktické, čo si samé nekúpime, lebo nám to až tak netreba. Ako napríklad novú deku príjemnú na dotyk, dizajnové nabrečaky na šalát z akáciového dreva a samozrejme nejaký pútavý príbeh.

Aj tento rok som preskúmala internety a našla toľko milých vecičiek, mnohé z nich ručne vyrábaných od miestnych predajcov. Ak máte vo svojom okolí nejakú takú žienku či dievku a neviete, čo by ju potešilo, možno vám niektorý z týchto nápadov padne do oka.

Pre ešte viac nápadov si môžete pozrieť môjho sprievodcu darčekov pre mileniálnu devu z minulého roka TU.

1. Milý šperk

Tak napríklad z tejto drevenej brošne ala Večný svit nepoškvrnenej mysle (Eternal Sunshine of the Spotless Mind s Kate Winslet a Jimom Carrym) som bola úplne paf.

Ak sa vaša dievka narodila začiatkom 90tych rokov, je šanca, že svoje stredoškolské roky tiež strávila fascinovaná týmto kultovým filmom, ale radšej by som si to overila. U značky Polak nájdete kopec ďalších fascinujúcich šperkov vyrobených z dreva.

LINK

U romantickej dievky si to určite nepokazíte ručne vyšívanými náušnicami od Deetail.

Stačí vybrať farebnú kombináciu, venček či polvenček, menšie alebo výraznejšie krúžky.

LINK

Minimalistku zas môže potešiť tento jednoduchý, ale o to efektnejší prstienok od Kvas.ek

Krásne surový, ale aj elegantný. Pozrite si aj ich prstene s blištavými kamienkami.

LINK

2. Milé stolovanie

Pekných hrnčekov nie je nikdy dosť, hlavne keď sú ručne vyrobené a každý kus je unikát

U brnenskej značky Kvítka v Byte si prídete na svoje. Nedokonalé a prírodné sú kľúčové slová v tomto výbere.

LINK

Keď už sme pri tej keramike, každú dievku poteší štýlová hlinená miska na jej rannú granolu

Keramiku od In August Company po vás ževraj budú dediť ďalšie generácie. Ja sama ju mám už nejaký čas na wishliste.

LINK

Sypaný čaj chutí ešte lepšie, keď si ho môžete vyluhovať v sitku, čo sa podobá na zlatú strelu z Harryho Pottera

alebo je len zlaté v oboch slova zmysloch. Z typického darčeku ako sypaný čaj s voňavým menom (Zimná záhrada) je zrazu kompletný balík.

LINK

Zdobený drevený valček pre nadšenú pekárku

Tieto valčeky nájdete v toľkých možnostiach. Keďže si asi málokto zadováži viac ako jeden, najlepší sa mi zdá ten s kvetinovými ornamentami. Ale čo ja viem, možno aj ten mustachový vašu dievku poteší.

LINK

3. Milá atmoška

Tmavé večery jej spríjemní ručne vyrábaná sójová sviečka.

Okrem správnej vôňe nezabudnite, že sviečka slúži aj ako bytová dekorácia. Podľa mňa, čím obyčajnešie balenie, tým lepšie. Ja ešte stále frčím na týchto vintage lekárnických štítkoch.

LINK LINK

Ak má vaša dievka vaňu, darujte jej pekný večer v podobe voňavej soli alebo dúhovej bomby do kúpeľa.

LINK LINK

Na tomto blogu nájdete veľa knižných odporúčaní, ale predsa mi to nedá nespomenúť Olive Kitteridge, keď sa tu bavíme o atmoške

Alebo iný milý príbeh v peknej edícii. V dnešných dňoch mäkkých väzieb starý dobrý hardback dokáže potešiť.

LINK

4. Milé písanky

Väčšina dievok, čo poznám sa úplne vyžíva v pekných papiernických potrebách a nikdy nemá dosť gelových pier, pastelových zvýrazňovačiek či krásnych zošitov.

Diár na 2021, aby začala nový rok optimisticky

Ja som sa minulý rok veľmi potešila eko diáru od Karouch.

LINK

Tento fotoalbum, ktorý je zároveň aj coffee table book je inak parádny

Ja si podobný scapbookový album plánujem už niekoľko rokov vyrobiť. O čo ľahšie, keď vám niekto samotnú väzbu daruje. Už treba len vytlačiť fotky. Možno si najprv zistite, či sa jej oranžová hodí do obávačky 🙂

LINK

Do pekných písanok treba aj pekné písmo

Je veľká šanca, že vaša dievka toto písmo už od malička vylepšuje, začalo to hodinami fyziky a teraz to ostáva pri príležitostnom venovaní v narodeninovej karte. Pôjde jej to oveľa zábavnejšie s poriadnou kaligrafickou výbavou. Rovno jej môžete prihodiť aj akvarelový skicár.

LINK

5. Milé doplnky

Doplnky vedia byť riskantná záležitosť, hlavne keď úplne nepoznáte súčasný štýl vašej dievky. (Pretože dnes môže byť úplne iný ako včera.) V takom prípade by som jej radšej dala poukaz. Ak to ale chcete risknúť, tu je niekoľko celkom neutrálnych nápadov.

Na štýlové vázičky, kvetináče či košíky sa nájde miesto

LINK

Všetky túžime po zásobe pekných obliečok

Ale už ich predsa máme dosť, tak si tie nové samé nekúpime. Keby bolo podľa môjho manžela, tak by nám kolovali len dvoje, jedny v práčke, druhé na perine a hotovo nie? Takýto darček je preto u každej dievky veľmi vítaný. A to aj taká extravagantnosť ako vianočné obliečky, ktoré môžete použiť iba pár týždňov v roku.

LINK

Keď sa uskladňovanie stane doplnkom

Určite bude rada, keď si koreniny namiesto škatule od topánok (ako ja) uskladní v krásnej drevenej bedničke. Takúto škatuľku je škoda skryť do špajze. Tip: Môžete ju rovno naplniť fľaštičkou olivového oleja a balzamika, či čerstvou bylinkou a isto si nájde svoje miesto slávy na kuchynskej linke.

LINK

Napíš čo si myslíš

Scroll to top